Nowe czy używane? Wybieramy wyposażenie kuchni gastronomicznej

Dodano: 2016-07-18 Przez: admin


 
Kuchnia gastronomiczna to przestrzeń, która nie tylko musi zapewniać ergonomię, ale również musi spełniać wymogi Sanepidu. Wobec tego przed rozpoczęciem wykańczania przestrzeni tego rodzaju trzeba zawsze przygotować kompleksowy projekt. Warto jednocześnie podjąć decyzję o tym, w jaki sprzęt kuchnia ma zostać wyposażona – czy ma być on nowy czy używany?
 
Sprzęt gastronomiczny nie należy do tanich. Urządzenia przeznaczone do kuchni gastronomicznych muszą gwarantować odpowiednie wsparcie w przygotowywaniu dań, a ponadto również powinny spełniać normy. Urządzenia chłodnicze, piece konwekcyjno-parowe, zmywarki gastronomiczne, kuchnie gazowe, taborety gastronomiczne, meble nierdzewne – w sklepach prowadzących sprzedaż wyposażenia tego rodzaju można znaleźć różnego rodzaju propozycje.
 
Zasadniczo każdy właściciel chciałby, aby jego lokal zostały wyposażony w nowe wyposażenie kuchni gastronomicznej. Niestety, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nie zawsze jest to możliwe pod kątem kosztów. Jak już wspomnieliśmy, sprzęt tego rodzaju jest znacznie droższy od zwykłych AGD. Zmywarka gastronomiczna to koszt około 3,5 tysiąca złotych, 6-palnikowa kuchnia gazowa z półką to około 3 tysiące złotych, wobec tego to dość wysokie wydatki.
 
W związku z tym wielu początkujących biznesmenów w branży gastronomicznej decyduje się na zakupienie sprzętu używanego. W tym przypadku ceny są już znacznie niższe i sprzęt można kupić często nawet o połowę taniej w stosunku do nowego. Oczywiście, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że używane wyposażenie kuchni gastronomicznej stwarza większe ryzyko związane z usterkami. Gdy chcesz zdecydować się na kupno urządzeń tego rodzaju, w takim przypadku sprawdź, czy sprzedawca jest w stanie dać na nie gwarancję rozruchową, która będzie wynosić kilka tygodni czy miesięcy – oczywiście, im dłuższy okres ochrony, tym lepiej.
 
Zatem jeżeli chcesz tanio wyposażyć kuchnię gastronomiczną, meble używane mogą być dobrym rozwiązaniem, ale pamiętaj o tym, żeby zawsze dokładnie je sprawdzić i przygotować się na ewentualne usterki, które mogą pojawić się nawet w początkowym okresie użytkowania.
 
 
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy